Pojęcie pogotowia komputerowego

AdSense

serwis komputerowyObecnie na rynku informatycznym spotykamy się z dość nietypowym terminem „pogotowie komputerowe”. Określenie to celowo ma wywoływać skojarzenia z pogotowiem ratunkowym. Jest to pewnego rodzaju zabieg marketingowy, który wykorzystuje skojarzenia tego terminu z ratowaniem z opresji oraz szybkością działania. Stosowanie tego marketingowego terminu ma na celu oddziaływanie na skojarzenia powstające w naszej podświadomości.

Obecnie określenia tego używa się głównie jako nazewnictwo usługi informatycznej wykonywanej w sposób szybki, w przypadkach poważnych problemów związanych nie tylko z komputerem w klasycznym pojęciu, ale całymi systemami zarządzania, księgowości, czy serwerami, bowiem jak wiadomo nasz współczesny świat jest już skomputeryzowany w prawie każdej dziedzinie.

Czym właściwie konkretnie jest pogotowie komputerowe? – Otóż jest to zestaw określonych usług serwisowych połączony z błyskawicznym dojazdem do klienta i szybką likwidacją problemu/usterki. Popularyzacja tego typu usług występuje szczególnie w dużych aglomeracjach miejskich takich jak np. Kraków, gdzie występuje duża ilość firm, których działanie uzależnione jest od sprawności systemów informatycznych, bez który firma nie może normalnie funkcjonować. Są to zwykle usługi z zakresu naprawy komputerów i systemów. Tego rodzaju usługi zwykle prócz podjęcia działań naprawczych tak zwanego hardwar’u, czyli sprzętu obejmuje również software – czyli oprogramowanie, bowiem wiele problemów komputerowych jest związanych nie tylko ze sprzętem, ale też z oprogramowaniem, które w obecnych czasach jest coraz bardziej skomplikowane i często firmowy informatyk nie jest w stanie sobie poradzić z powstającym problemem

Skoro już nawiązaliśmy do Krakowa to przykładem takiej firmy działającej w tamtejszym regionie może być chociażby: Pogotowie komputerowe z Krakowa – firma ta zaczynała jako klasyczny serwis komputerów jednak w miarę rozwoju i zmian na rynku zdecydowała się na dołączenie do oferty pogotowia komputerowego.

Kraków jako niewątpliwie jedno z większych miast w Polsce generuje dość pokaźny popyt na pogotowie komputerowe. Kraków jest też obszarem na tyle rozwiniętym, że konkurencyjnych firm oferujących tego typu usługi jest coraz więcej, także rynek ten staje się coraz trudniejszy. Po prostu zgodnie z prawami ekonomii popyt stymuluje podaż. Tego typu serwisy
komputerów
bardzo często by przetrwać na tak trudnym rynku oferują cały szereg uzupełniających usług informatycznych począwszy o odzyskiwania danych, na instalacji systemu operacyjnego i konfiguracji sieci kończąc. By konkurować na tak dynamicznie rozwijającym się rynku konieczna jest elastyczność, trzeba nie tylko inwestować w promocję i wykonywać określone usługi, trzeba również tworzyć przy okazji z spotkania z klientem zapotrzebowanie – popyt na inne usługi uzupełniające.

You can leave a response, or trackback from your own site.

One Response to “Pojęcie pogotowia komputerowego”

  1. Adrianna napisał(a):

    Dziwnie to brzmi bo pogotowie się kojarzy z medycyną.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.