Idea inwestowania na giełdzie od strony teoretycznej – Ekonomia

AdSense

Poniżej postaramy się odpowiedzieć na kilka podstawowych pytań zadawanych przez osoby rozważające rozpoczęcie inwestowania na giełdzie papierów wartościowych, bądź też dokonujących analizy teoretycznej.

Jak inwestować na giełdzie

Oczywiście nie trudno zdać sobie sprawę z tego, że inwestowanie na giełdzie nie jest rzeczą łatwą i nie da się jednoznacznie udzielić odpowiedzi na tego rodzaju pytanie. Gra na giełdzie to nie jedynie zarabianie to także takie elementy jak: bessa, ryzyko i emocje, ponieważ de facto gra na giełdzie to poniekąd walka z potężną machiną kapitałową. Konieczne jest opanowani, doświadczenie i wiedza ekonomiczna.

Przede wszystkim trzeba kierować się rozumem, czasem intuicją, ale nigdy emocjami. Ważne jest również to, że trzeba pozyskać sporą wiedzę dotyczącą inwestowania na giełdzie, dodatkowo trzeba mieć też trochę szczęścia, któremu również należy oczywiście pomagać. Niezbędna dla każdego giełdowego inwestora indywidualnego jest również obserwacja aktualnych ceny akcji i danych dochodzących z giełd nie tylko w Polsce, ale i giełd zagranicznych. Szczególnie ważne jest także dopasowanie najlepszego portfela akcji, spora dywersyfikacja i wyczucie dobrego momentu kupna/sprzedaży. Im więcej rozumiemy, tym mniej ryzykowane staje się nasze granie na giełdzie i poniesiemy mniejsze straty.

Czy warto inwestować w złoto w czasach kryzysu

W okresie kryzysu można było niedawno dostrzec pęd i ucieczkę inwestorów w kierunku rynku złota. Jest t poniekąd szablonowe działanie, ale może być również zgubne dla tych, którzy kupują złoto zbyt późno, po zbyt wysokiej cenie. Otóż w złoto należy inwestować gdy jest tanie. W dzisiejszych czasach sytuacja na świecie jest dziwna, mamy kryzys, a w takich sytuacjach złoto zawsze drożeje i na pewno warto inwestować w złoto. Aczkolwiek jak inwestować w złoto by nie tracić? Otóż funkcjonuje powszechna zależność – stabilizacja sytuacji gospodarczej na świecie stymuluje wzrosty na giełdzie, a tym samym spadek cen złota. Z kolei popsucie sytuacji na światowych rynkach cechuje lustrzana zależność. Niedawno ceny złota biły rekordy, lecz nadejdzie okres, gdy sytuacja ta ulegnie zmianie. Także zawsze należy śledzić co dzieje się na wszystkich giełdach i w gospodarce globalnej.

Źródła:

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.