Dekoracje komunijne – religia a komercja [Socjologia]

AdSense

Święto Pierwszej Komunii Świętej to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka. Jednak w obecnych czasach święto to zostało całkowicie wypaczone.

Z założenia głównym aspektem tegoż dnia jest aspekt sakralny, który niestety został zmarginalizowany obecnie do drugoplanowej roli. Z kolei pierwszoplanową rolę obecnie tego dnia odgrywają prezenty i impreza komunijna. Wynika to za pewne ze zmiany naszego trybu życia, bowiem kapitalizm wytworzył w społeczeństwie pewnego rodzaju zachowania zniekształcające spojrzenie na świat oraz tłumiące podstawowe wartości społeczne. Przestajemy dostrzegać niematerialne wartości i ideały, a zastępujemy je materializmem, rywalizacją i zawiścią. Niestety słowa te nie są wcale zbyt mocne by określić zachowania społeczne, które można obecnie zaobserwować przy okazji organizacji I Komunii Św. Rodzice zadłużają się byle zrobić lepszą imprezę komunijną niż znajomi, dzieci rywalizują między sobą, kto co dostał i w tychże materialnych aspektach oceniają siebie na wzajem. Dokąd to wszystko zmierza? Trudno powiedzieć, bynajmniej jednak nie jest to pozytywny, czy też dobry kierunek.

Obchody Pierwszej Komunii Św. stały się również sezonową branżą biznesową, na której wiele firm z różnych pokrewnych branż zarabia całkiem spore pieniądze. Tuż przed sezonem komunijny pojawia się masa reklam w sieci.

Przykład:

Serdecznie zapraszamy do naszego nowo powstałego sklepu internetowego, który założyliśmy specjalnie dla Państwa. Otóż produkty znajdujące się w ofercie sklepu zostały wprowadzone w odpowiedzi na liczne zapytania i maile.
Pierwszy produkt przygotowany specjalnie dla naszych czytelników to dekoracje komunijne:
http://www.sweetdecor.pl/category/17,dekoracje-komunijne
Wprowadzamy je właśnie teraz bowiem w najbliższych miesiącach zacznie się okres komunijny i popyt na dekoracje komunijne będzie największy, a wielu rodziców już teraz zastanawia się nad organizacją komunii dla swojego dziecka i z chęcią kupi dekoracje komunijne.
Chcieliśmy również zwrócić waszą uwagę na papilotki:
http://www.sweetdecor.pl/1555,papilotki-br-zowe-35mm-100-szt.html
Ponieważ wprowadzenie tego towaru jest bezpośrednio spowodowane częstymi zapytaniami z waszej strony dotyczącymi możliwości ich zakupu.
Zatem informujemy, że papilotki do pieczenia można już zakupić w naszym nowym sklepie. W ofercie posiadamy szeroką gamę papilotek, zróżnicowaną pod względem kolorów, wzorów, czy wielkości i materiałów, z jakich je zrobiono. Specjalnie dla Państwa papilotki są już do kupienia różnych opakowania między innymi po 100szt i 1000szt., by zarówno klienci indywidualni jak i hurtowi mogli znaleźć odpowiednie dla siebie.
Można u nas kupić papilotki między innymi w takich kolorach jak, złoty, pomarańcz, biały, żółty, czy niebieski. Dostępne są wśród nich zarówno papilotki służące jako dekoracje do ciast, jak i te wykorzystywane w pieczeniu w specjalnych formach do muffin. Dzięki czemu ciasto nie przywiera do formy.
Może Państwa zainteresuje również nasz poradnik opisujący jak wykorzystać papilotki.

Podsumowując branża komunijna staje się podobnie jak ślubna branżą stricte biznesową i komercyjną.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.