Nauka oszczędzania w BGŻOptima – konto oszczędnościowe dla ucznia

AdSense

Oszczędzania trzeba uczyć się już od najmłodszych lat. Niegdyś tą rolę spełniały tak zwane książeczki SKO, czyli Szkolna Kasa Oszczędnościowa. Systematycznie deponowaliśmy środki w kasie szkoły i potem były nam wypłacane jako całość. Może to i wychowawcze, ale w dzisiejszych czasach liczy się procent oraz umiejętność poruszania się w świecie finansów. Znajomość produktów finansowych oraz haczyków, które stosują banki by nas zmanipulować. Zatem lepiej uczyć się od razu na głębokiej wodzie.

bank

Dzisiejsze banki oferują sporo kont w wersjach junior dla osób niepełnoletnich, są one bardzo różne z różnymi opłatami i prowizjami. Posiadając takie konto można osobie niepełnoletniej założyć również rachunek oszczędnościowy. Tylko pytanie, czy nie lepiej nauczyć dziecko świadomego wybierania rachunku bankowego oraz zwracania uwagi na to ile traci na prowizjach?

Niestety większość darmowych kont na dzień dzisiejszy jest obłożona licznym opłatami warunkowymi i to całkiem jest ich sporo. Wg. naszych danych darmowe konto osobiste bez opłat i bez warunków z darmową kartą również bez warunków oferuje obecnie tylko Bank Smart oraz Volkswagen Bank. Pytanie też jak długo taki stan się utrzyma.

Z kolei w BGŻ Optima można założyć rachunek oszczędnościowy bez zakładania konta osobistego. Jednak trzeba mieć gdzieś konto osobiste by aktywować ten rachunek. Konto oszczędnościowe w BGŻOPtima jest całkowicie bez opłat od lat i nie ma karty do wypłacania, także chyba idealnie nadaje się jako rachunek do oszczędzania. BGŻ Optima oferuje specjalne Konta Junior, które cechują się tą samą funkcjonalnością co konta dla dorosłych. Oprocentowanie można zaliczyć do najwyższych w porównaniu do innych kont oszczędnościowych. Jest to oprocentowanie promocyjne dla nowych środków, co ma zachęcać do regularnego oszczędzania.

Mamy do dyspozycji również nieograniczone przelewy. Jakby ktoś się nie orientował do warto dodać, że wszystkie konta oszczędnościowe w innych bankach najczęściej mają jeden – pierwszy darmowy przelew w miesiącu kalendarzowym, a kolejne już w danym miesiącu są płatne i to nawet często po 10zł za każdy.

Reasumując jest to dosyć ciekawa oferta rachunku oszczędnościowego.

Źródła:

1. Blogspot: Opinie o BGŻOptima https://antyhaczyk.blogspot.com/2015/03/bgz-optima-opinie-lokata-bezkarna-konto.html
2. Wikipedia: BGŻOptima – informacje o banku https://www.wikipedia.org
3 Eit: Recenzja konta i lokat BGŻOptima http://www.eit-centrum.waw.pl/bgzoptima-opinie-lokaty-konto/ opinie o BGŻOptima (lokata Bezakrna, lokata Bezkompromisowa, konto oszczędnościowe Smart)

You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.