Nest Bank Smart – konto dla studenta

AdSense

Poszukując najlepszych rachunków dla osób będących na studiach nie skupiliśmy się wbrew pozorom na przeszukiwaniem ofert kont studenckich, ale kierowaliśmy się nieco innym kryterium, szczególnie istotnym dla przeciętnego studenta. Jakie zatem powinno być konto dla studenta? Przede wszystkim darmowe!

Na rynku połowa banków oferuje darmowe konta, ale zwykle są one darmowe po spełnieniu szeregu rachunków, co może być uciążliwe dla osób nie obracających znaczną gotówką i nie posiadających wynagrodzenia z tytułu pracy. Dlatego też na pierwszym miejscu wśród analizowanych przez nas rachunków bankowych uplasowało się konto osobiste w Nest Banku (dawny Bank Smart) – jest to dość nowy bank, ale należy do większej grupy FM Bank PBP SA. Nest Bank (Banku Smart) to zatem bardzie nazwa marketingowa, podobnie jak np. mBank.

Dlaczego akurat to konto?

Przede wszystkim dlatego, że jest darmowe bez warunków. Praktycznie wszystkie najczęściej używane operacje bankowe są bez prowizji i warunków. Oczywiście w TOiP znajdziemy jakieś opłaty, ale są to opłaty za niestandardowe czynności. Konto w Nest Banku (Smart) nie ma opłaty za prowadzenie rachunku, za przelewy, za wypłaty z bankomatów, czy wydanie i obsługę karty bankomatowej. Niby standard, ale w tym banku nie musimy spełnić żadnego warunku uprawniającego nas do zwolnienia z tych opłat. Obok Volkswagen Banku jest to jedyny bank działający na polskim rynku, który nie ma warunku uprawniającego do zwolnienia z opłaty za kartę związanego z ilością lub wysokością transakcji bezgotówkowych w danym miesiącu. Volkswagen Bank ma niestety pewien minus – mianowicie w banku tym wypłaty z bankomatów są darmowe jeżeli są dokonywane w kwocie wyższej niż 400 zł, w innym wypadku zapłacimy prowizję. Co ogólnie jest dość dziwnym warunkiem i dla studenta, który raczej wypłaca z bankomatu mniejsze kwoty, byłoby to raczej sporą wadą VW Banku.

Serwis transakcyjny

Bardzo prosty i przejrzysty, bez dodatkowych wodotrysków. Dla jednych będzie to zaletą, dla innych wadą, ale raczej prostota jest obecnie w cenie, chyba, że ktoś lubi gadżety.

Nest Bank (dawny Bank Smart) - screen

Źródło: Nest Bank (Smart) – recenzja konta w serwisie Antyhaczyk

Czy Bank Smart zatem nie ma wad? Konto idealne? Absolutnie nie, konto w Nest Banku Smart jest rachunkiem stricte internetowym, zatem nie ma oddziałów, wpłatomatów. Co ciekawe nie ma ikonek do szybkich płatności online w takich systemach jak PayU, ale nie jest to duży problem, bo tego typu płatności możemy dokonywać za pomocą zwykłej karty bankomatowej, działa jak kredytowa. Innym minusem dla niektórych osób może być też brak bardziej zaawansowanych funkcji i promocji.

Reasumując

Zawsze jest coś za coś. Konto jest bezwarunkowo darmowe, ale ma ograniczoną funkcjonalność i bank nie posiada oddziałów i wpłatomatów. Jednak rachunek ten naszym zdanie najlepiej wpisał się w studenckie potrzeby. Np. dla studentów, którym pieniądze przesyłają rodzice, a także dla tych, którzy pracują i otrzymują jakieś wynagrodzenie na konto. Jedynie dla studentów, którzy pracują i otrzymują wypłaty w gotówce, konto to nie będzie dobry rozwiązaniem.

You can leave a response, or trackback from your own site.

One Response to “Nest Bank Smart – konto dla studenta”

  1. Anonimowy napisał(a):

    Nie jest może zawsze niezawodny, ale żaden nie jest, a to ogólnie dobry bank z darmowym kontem bez warunków.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.