Wywoływanie porodu

AdSense

wywolywanieCzy warto wywoływać poród?

Im dłużej trwa ciąża, tym pojawia się większe zniecierpliwienie oraz potrzeba zakończenia tego stanu i ujrzenia dziecka, które nosi się pod sercem od kilku miesięcy. Nie zawsze jednak poród nachodzi, mimo zbliżającego się terminu. Co w takiej sytuacji?

Kiedy wywołuje się poród?

Poród, zgodnie z tym, co istnieje w oficjalnych zaleceniach, powinien się odbyć do 42 tygodnia ciąży. Gdy dziecko nie przychodzi naturalnie na świat do tego czasu, lekarz wypisuje skierowanie do szpitala i poród jest wywoływany.

Czasami jednak wywoływanie porodu konieczne jest wcześniej. Jest ono wtedy podyktowane zdrowiem matki lub płodu. Jeśli przykładowo płód ma za mało miejsca, dziecko ma utrudnione oddychanie, wydaliło smółkę, łożysko nie daje sobie rady z dalszą obsługą ciąży, to wskazane jest zakończenie ciąży wcześniej. Niekiedy jednak, co wcale nie jest takim rzadkim przypadkiem, poród wywołuje się z powodu wygody przyszłej mamy, która ze względu na zmęczenie ciążą i zniecierpliwienie, nie chce dalej chodzić z brzuszkiem, tylko tulić malucha już poza nim.

Czy wywoływany poród bardziej boli?

Wywoływanie porodu odbywa się na różne sposoby: bardziej lub mniej inwazyjne. Przykładowo może rozpocząć się od masażu szyjki macicy, jak również podaniem oksytocyny, przebicia pęcherza płodowego. Istnieje wiele sposobów.

Praktyka jednak pokazuje, że wszystkie te metody sprawiają, że poród jest bardziej bolesny, skurcze są bardziej odczuwalne, a przyszła mama musi się zmierzyć ze zdecydowanie większym dyskomfortem.

Bezpieczeństwo

Dużo mówi się również o bezpieczeństwie. Dzisiaj jasno wiadomo, że jedna ingerencja medyczna pociąga za sobą kolejne. Ryzyko, że po indukcji porodu, nastąpi konieczność podania znieczulenia zewnątrzoponowego, które zmniejszy większy ból i nieregularne skurcze rośnie. Wraz ze znieczuleniem rośnie ryzyko wydłużenia porodu, utraty kontroli nad skurczami, a tym sposobem również rośnie prawdopodobieństwo wykonania cięcia cesarskiego. Wszystko to sprawia, że wiele kobiet w ciąży, tych zwłaszcza bardziej wyedukowanych, robi wszystko, by niepotrzebnie nie wywoływać porodu oraz cierpliwie poczekać na to, aż rozwiązanie samo nastąpi. Gdy jednak nie ma innego wyjścia, zdarza się prosić o ograniczenie stosowanych ingerencji medycznych.

http://www.sosrodzice.pl/wywolywanie-porodu-jak-to-sie-odbywa/

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.